ЕВН с голяма инвестиция в Пловдив: Строят нов диспечерски център

[:bg]ЕВН направи днес първа копка на нов диспечерски център за управление на мрежата. Проектът предвижда да бъде изградена нова и модерна двуетажна сграда, с възможност за места за над 40 сътрудника. Новият диспечерски център ще бъде оборудван с най-нови системи, ще даде възможност за по-нататъшно внедряване на нови IT технологии, както и развитие на съществуващите системи за автоматика и дистанционно управление на обекти от мрежата (телемеханика и др.). Сградата ще бъде със засилени мерки за сигурност и контрол на достъпа. Общата инвестиция е за 4 млн. лв. , а срокът на изграждане е месец май 2021 г.

Диспечерският център на Електроразпределение Юг е централата, откъдето се управлява електроразпределителната мрежа средно и ниско напрежение в Югоизточна България. В него се извършва денонощен мониторинг на електрическите съоръжения.

Символичното начало бе дадено с изливането на менче с вода от г-н Карл Денк, председател на съвета на директорите на Електроразпределение Юг, и г-н Никола Стойчев, ръководител на проекта.

Източник: https://www.marica.bg

@90[:]

Facebook
LinkedIn
Email
Print

Новини:

Агенция по заетостта: И след 5 години работодателите ще търсят средно- и висококвалифициран персонал

Българските работодатели ще продължат да търсят средно- и висококвалифициран персонал. Потребности от икономисти, инженери, машинни оператори, продавачи, готвачи ще има

Вижте повече >>

Покана за участие в Европейски парламент на предприятията /ЕПП/, София, 11 .06. 2018 г., зала 3, Национален дворец на културата

Българска Търговско-Промишлена палата със съдействието на Търговско-Промишлена Камара – Пловдив, част от Европейската мрежа за подпомагане на малките и средни

Вижте повече >>